21 Ekim 2014 Salı


The Hundred In The Hands - Pigeons

                                          "Saturday comes, sunday comes, we goooooo..."


    Uzun zamandır yazmadığım için başlamakta bayağı zorlandım aslında ama taslaklarımda harika parçalar barındırdığım için hemen yazı yazmaya teşvik oldum, altın kaymaklı teşvikliii... Böyle kulaklarıma buram buram kokular geliyordu, bir de baktım ne göreyim; buram buram kalite kokuyor yafuu...

     Klip aslında böyle gece hayatı olan üniversite tayfasını anlatır gibi. Oldum olası zaten bu gece kulubü olaylarını sevemedim bir türlü, açıkçası ruhum hafifi yaşlanmıştır belki ama yok yok ruhum biraz oturaklı bence kesin ondan. Zaten klibin daha başında ilk şıngırtıları duyarken bile klibin baş rolündeki kızımız  hiç halinden memnun gözükmüyor, mendabur(uzun zamandır dememiştim, siz de dememişsiniz diye yazdım hemen) suratlı. Hani şarkıda da mantık var mı onu da düşünüyorum ve bakıyorum yok. Resmen yarısı "cumartesi olur, pazar da olur, biz gideriz ormana hey ormanaaa" modundaki insanların cümleleri. Hata Rebacca Black de hafiften anımsatır gibi oldu bu haftanın günlerinden dolayı. Sevgili Rebecca'ya da burdan el sallamayı unutmuyoruz, özlettin kendini be bacım.

    Aslında klip net özenti klibi, ordan burdan araklamışlar. Bakın hemen size anlatayım nerden neler araklanmış, eğer yeterince zekiyseniz sizde hemen çıkaracaksanız. Yeterince zeki değilseniz de önemli değil allahın saçma klibini ona buna benzettebiliyorsun diye kimse kimseyi başına tac etmiyor, nerden mi biliyorum o kadar yazı yazdım okuyan sayısı elimin parmaklarını geçmez, gerçi reklam yapmıyorum araştırın öyle bulun modundayım ama belki ilerde çok yazı yazınca paylaşırım.. EGOMU YESİNLER!! Yok yok yemesinler benim egom bir ayrıdır...


    Yukarıdaki bölümde gördüklerinize inanamayacaksınız. Küçüklere "Ceee" yapılır ya, onu büyüklere yapmayın! Ağzınızdan havai fişek çıkar, bizden söylemesi. Bu hep böyledir, büyükler birbirlerine neden Cee yapmıyor sanıyorsunuz!! Her şeyin mantıklı bir açıklması var da ondan, di mi atayiztler ;) 

    Sonrasında sizler için havai fişek üzerine bir araştırma yaptım sizler için. Hani bildiğininiz üzere barut, pusula, kağıt bunlar Haçlı seferlerinde Hırıstiyan aileminin oha neler varmış dünyada demelerine sebep oldu. Tabi nasıl yapıldıklarını anlamak için 12 tane felan haçlı seferi düzenlediler, çok gizli kaynaklardan araştırdım bunu, o yüzden kaynakçan nerde felan demeyin. Kaynakçamı VERMİYCEM, VERMİYCEM; BENİM DEĞİL Mİ VERMİYCEM!!

    Ama asıl ilginç olan o dönemin insanları artık kendilerini bozdular biraz; mesela kağıtla sınav yapar, pusulalarla soru hazırlar, barutlan havai fişekler yapmaya başladık. Hele Havai fişekle ile neler neler yapmaya başladık tahmin bile edemezsiniz, o yüzden ben size hemen sunayım.
    Günümüzde Havai Fişeğin tespit edilebilir 4 hali bulunmaktadır.


KONU: Havai Fişeğin Halleri
1) Havai Fişeğin Göğüs Hali: Kendisi ilk olarak zeki, güzel ve ateşli fizikçi Katty Parry tarafından bulundu, bulur bulmaz kendini balkona atan Katyy göğsündeki Havai Fişek ile bütün şehri şenlik alanına dönüştürdü. Günümüzde etkili fişek türünün bu olduğu düşünülüyor, biz daha iyisini bulana kadar siz de defterlerinize böyle not alabilirsiniz arkadaşlar.


 2) Havai Fişeğin Pipi Hali: Hani diyebilirsiniz kadınlarda göğüs varda erkeklerde o kadar yok, HAKSIZLIK. Öyle değil işte kafirler, yüce tanrı bunu da düşünmüş. Pipi fişekleriyle anca 3 kişi birleşince Katty kadar etkili oluyor , group 4 projeleriyle Havai Fişeğin Pipi halini kanıtlayan Akon, Lonely ve Island adlı 8/B sınıfı öğrencilerine burdan teşekkürler.
 3) Havai Fişeğin Göt Hali: Bunu nasıl buldun demeyin, sizin için çooook derin araştırmalar yapıyorum, gördüğünüz gibi kalça gölgesinden çıkan havai fişek adrenalin görevi görerek kişinin normalde çekemediği şınavı çekebilir duruma getiriyor. Bu aslında uzun yıllar Hollywood'lu aktörler tarafından kullanıldı, tabi havai fişeğin görülebilirliğini çeşitli fitreler yardımıyla engellendi, o yüzden sizde uyanmadınız hiç ama yine tabi ki ben sizi uyandırdım. GÜNAYDIN!!! Ne kadar da iyi bir insanım yafu..

4) Havai Fİşeğin Ağız Hali: Bakın klibimizde havai fişeğin bu halinin kullanıldı çok bariz ortada!!! Ama hiç sormuyorsunuz nasıl olabilir bu ya, neden bende şimdiye kadar olmadı. Ben sebebini de araştırdım. Bunu yapabilen insan sayısı çok az. Zaten ağzından ateş püskürten Ejderha felan yok aslında. Bir arkadaşım ağzından havai fişek patlatabiliyor, o birgün (çook eskilerden ejdarha kelimesi daha var olmamışken) cadılar bayramında dinazor kostümü giyiyor, ve bu ailevi ırsi özelliğini kontrol edemediği için ağzından havai fişekler fışkırtıyor, tabi millette korkuyor ateş püskürüyor bu dinazor diyip kaçıyorlar. Fakat sonra o ateş püsküren dinazorun aslında dinazor değil,  benim biricik canım arkadaşım Ejder olduğunu anlıyorlar. "Ejder Ha" demek sebebi sendin, diyorlar ve adı o günden sonra hep Ejderha olarak kalıyor. Tanrım bütün gizemini çözdüm sanırım hayatın!!
       
Dinazor kostümü + Kız = Ejderha


    Konuyu burada bitiriyorum, artık haftada 1 yazma kararı aldım günlük yazarım diyince 1 haftada felan bırakmıştım yazmayı demek ki neymiş zorla güzellik olmaz çünkü güzellik erkek ismidir, neyse saçma oldu ama mantıklı olmasından iyidir. Mantıklı olsa Evrensel Yasa haline gelse ben bile söylediğime pişman olurdum. Neyse Jimmycimler öptüm bayy...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder